Darmowa wysyłka paczkomatem od 99 zł! Dodajemy gratis 100g kawy przy zamówieniach powyżej 250 zł

Blog

 • Jakie korzyści dla zdrowia przynosi picie kawy?
  Popularność kawy na całym świecie nie słabnie, a wiele osób nie wyobraża sobie początku dnia bez filiżanki małej czarnej. Nic dziwnego zatem, że od wielu lat zagadnienie wpływu kawy na zdrowie jest przedmiotem dyskusji ekspertów. Co mówią najnowsze informacje i badania naukowe dotyczące kawy, kofeiny i zdrowia?  Kawa poprawia nastrój i sprzyja długiemu życiu Filiżanka … Czytaj więcej.
 • Czym różni się kawa arabica od robusty?
  W świecie kawy dominują dwa gatunki – arabica i robusta. Choć oba mają swoich zagorzałych zwolenników, różnią się pod wieloma względami, od warunków uprawy, przez smak, aż po zawartość kofeiny. Nie każda palarnia kawy ma w swojej ofercie oba gatunki. W palarniach specialty można spotkać się głównie z arabiką. Wybór między ziarnami zależy m.in. od … Czytaj więcej.
 • Jakie są trendy w świecie kawy specialty?
  Eksperci przyglądający się rozwojowi kawy specialty są zgodni – w 2024 roku pojawi się kilka nowych trendów związanych z branżą, a te które towarzyszyły nam dotychczas, mają się pogłębić. Coraz więcej mówi się też o nadejściu czwartej fali kawowej, która najprawdopodobniej będzie przeciwstawna do trzeciej fali. Czego możemy się zatem spodziewać w tym roku? Zrównoważony … Czytaj więcej.
 • Raf coffee
  Kawa czy deser? A może jedno i drugie? Raf Coffee powstał pod koniec lat 90-tych na prośbę stałego klienta jednej z moskiewskich kawiarni. Niejaki Rafael poprosił baristę o przygotowanie “czegoś nowego”. Tak powstał ten aksamitny napój kawowy na bazie syropu waniliowego/cukru waniliowego, śmietanki i espresso. Za naszą wschodnią granicą jest bardzo popularny, a w Polsce … Czytaj więcej.
 • Kim jest i czym zajmuje się Q-Grader?
  Q-Grader jest jak Sommelier, tylko zajmuje się analizą sensoryczną kawy, nie wina. Aby zostać Q-Graderem trzeba uzyskać Certyfikat Coffee Quality Institute, który jest ogromnym wyróżnieniem w kawowym świecie. Certyfikacja jest ujednoliceniem sposobu oceny kawy, natomiast u jej podstawy leżą wytyczne SCA (Specialty Coffee Association), a w nich m.in. specjalistyczne arkusze ocen.  Q-Grader przyznaje kawie punkty … Czytaj więcej.