Darmowa wysyłka paczkomatem od 99 zł! Dodajemy gratis 100g kawy przy zamówieniach powyżej 250 zł

Stopień palenia

Obróbka

Region

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

List of products

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Kawa blend

Blend kaw to połączenie dwóch lub większej liczby rodzajów ziaren, które pochodzą z różnych części świata. Celem jej tworzenia jest uzyskanie lepszego albo unikalnego smaku kawy, który jest w stanie zaskoczyć nawet największych wielbicieli tego napoju. Tu znajdziesz idealnie skomponowane przez nas mieszanki ziaren, zróżnicowane pod kątem słodkości, kwasowości i zawartości kofeiny. Przede wszystkim sprawdzą się w ekspresie kolbowym, automatycznym i przelewowym, ale oczarują Cię także w kawiarce, French Pressie lub filiżance. Potrzebujesz zmielenia? Wybierz taką opcję.

Blend kaw – komu polecamy?

Blendy kaw powstają z pasji i polecane są innym pasjonatom. Stanowią one najlepszą propozycję dla osób, które poznały świat kaw od podszewki i poszukują czegoś innego, z czym nie miały dotąd do czynienia. Łączenie ziaren różnych gatunków i z różnych krajów sprawia, że blendy kaw posiadają unikalne smaki i aromaty, są w stanie zaskoczyć doświadczonych kawoszy i, co najważniejsze, zachwycić tych najbardziej wymagających.

Tworzenie blendów jest procesem twórczym i specjalizują się w tym najbardziej cenione palarnie kawy na świecie. Nierzadko wykazują się one dużą kreatywnością, nie tylko łącząc arabikę z robustą, ale również uzyskując kawy o złożonych, pełnych smakach oraz specyficznych nutach – np. czekoladowych czy orzechowych.

Mówiąc krótko, wśród blendów kaw każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy je właścicielom ekspresów automatycznych, kolbowych i przelewowych, a także osobom posiadającym różnego rodzaju kawiarki.

Jak powstaje blend kaw?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, blendy kaw powstają w uznanych palarniach, gdzie łączy się dwa lub więcej rodzajów ziaren. Mogą one reprezentować odmienne gatunki kaw, a także pochodzić z różnych części świata. Tworzy się je z myślą o zachowaniu powtarzalnej, równie wysokiej jakości przez cały rok, a także w oparciu o odpowiednie metody obróbki ziaren, dzięki którym nuty aromatyczne poszczególnych gatunków idealnie dopełniają się i tworzą spójną całość. Warto dodać, że owoce kawowców stosowane do przygotowywania blendów kaw mogą różnić się wielkością, stopniem palenia czy barwą. Tworzone produkty są więc w stanie zaskakiwać nie tylko smakiem czy aromatem, ale również wyglądem.

To, co wchodzić będzie w skład blendu kawy, zależy od konkretnej palarni. Powszechne jest łączenie arabiki i robusty, co pozwala na przygotowywanie mieszanek o różnej zawartości kofeiny. Często miesza się również gatunki w taki sposób, by uzyskać konkretny profil smakowy, jak kakao, czekolada, karmel, orzechy włoskie i wiele innych.

Jak zaparzyć kawę blend?

Wielką zaletą blendów kaw jest – oprócz unikalnego smaku i ogromnej różnorodności – prostota przygotowywania. Chcąc je zaparzyć, wystarczy odpowiedni ekspres. Sprawdzą się tu zarówno urządzenia automatyczne czy kolbowe, jak i przelewowe (np. ekspres przelewowy, aeropress, chemex lub dripper). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by kawę blend z dobrej palarni zaparzyć w prostej kawiarce – nie tylko w domu, ale również podczas dłuższej podróży.

Wszystko to sprawia, że blendy kaw stanowią świetną alternatywę dla kaw single origin. Jeżeli chcesz odkryć ich fascynujący, przebogaty świat, sprawdź ofertę naszej palarni. Proponujemy bardzo zróżnicowane mieszanki, które powstają z ziaren pochodzących z najodleglejszych części świata i które zaskoczą nawet najbardziej doświadczonych koneserów kawy.